275/40 R22 108V MICHELIN PILOT ALPIN 5 SUV XL

Побарај понуда
E
C
(074 dB)

E
C
(074 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 108 (1.000 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Премиум зимска гума дизајнирана специјално за возачи кои очекуваат сигурност и удобност со највисоки перформанси. Шарата е дизајнирана за менување на зимското време, што често ги изненадува возачите со флуктуирачка температура и чести снежни врнежи или дожд. Овој модел добро се покажа на долгите патувања и на промена на површината на патот, плус неговиот систем за отстранување на вода, совршено ја суши гумата од дожд која обезбедува најдобар стисок во сите услови. Специјално избраната гумена смеса ги подобрува вкупните перформанси и овозможува уживање во можностите на автомобилот во сите услови. Оваа мешавина, исто така, го спречува стврднување на гумата при ниски температури, обезбедувајќи одлична влеча дури и при изведување на динамички маневри на патот. Гумите со овој индекс се поотпорни на механичко оштетување и имаат поголема издржливост.

Можеби ќе ве интересира