Пополнете ја нашата анкета

205/55 R16 91V PIRELLI CINTURATO P7

Побарај понуда
C
B
2(070 dB)

C
B
2(070 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Pirelli CINTURATO™ P7™ е првата гума со ‘Green’ перформанси. Таа е дизајнирана комплетно да ги искористи последните иновативни материјали, структури и шари на гумата и со тоа да гарантира намалена потрошувачка на гориво, почитување на околината, удобност и сигурност на секакви патишта.

Можеби ќе ве интересира