215/50 R18 92W PIRELLI CINTURATO P7 XL

Побарај понуда
C
A
2(071 dB)

C
A
2(071 dB)
Брзински индекс: W
Индекс на носивост: 92 (630 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Pirelli CINTURATO™ P7™ е првата гума со ‘Green’ перформанси. Таа е дизајнирана комплетно да ги искористи последните иновативни материјали, структури и шари на гумата и со тоа да гарантира намалена потрошувачка на гориво, почитување на околината, удобност и сигурност на секакви патишта.

Можеби ќе ве интересира