265/35 R20 99Y PIRELLI P ZERO MO1 XL

Побарај понуда
E
A
1(069 dB)

E
A
1(069 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Пресвртница во развојот на опсегот Pirelli, P ZERO е избрана за оригинална опрема за повеќето перформанс и моќни модели на пазарот. Неговата асиметрична шема на шарите ги подобрува перформансите на сопирањето и го подобрува управувањето и контролата. Одлична е во влажни услови со подобрена безбедност при потенцијални ситуации на аквапланирање. Новото нано-композитно соединение обезбедува максимален зафат и стабилност. Структурниот интегритет на гумите го подобрува одговорот на управувачот, што е од суштинско значење при спортското возење, а исто така обезбедува и ниско абење на шарата. Специјалните жлебови во С форма на шарите обезбедуваат пониско ниво на бучава во кабината, со што се подобрува удобноста на возачот.

Можеби ќе ве интересира