285/45 R21 113W XL PIRELLI SCORPION WINTER

Побарај понуда

Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 113 (1.150 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Дизајниран да одговара на современи теренци и SUV возила, со посебен фокус на сегментот од високата класа и дава важен придонес за безбедноста на возачите, бидејќи гарантира максимална стабилност и контрола во снег, влажни и суви услови. Најдобра на снег во сопирање и управување. Одлично сопирање и управување (во влажни и суви услови при ниски температури). Помал отпор на бучава и тркалање.

Можеби ќе ве интересира