275/35 R22 104V XL PIRELLI SCORPION WINTER

38.010,00 мкд.

Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Дизајниран да одговара на современи теренци и SUV возила, со посебен фокус на сегментот од високата класа и дава важен придонес за безбедноста на возачите, бидејќи гарантира максимална стабилност и контрола во снег, влажни и суви услови. Најдобра на снег во сопирање и управување. Одлично сопирање и управување (во влажни и суви услови при ниски температури). Помал отпор на бучава и тркалање.

Можеби ќе ве интересира