325/30 R21 108V PIRELLI SCORPION ICE&SNOW XL RFT

Побарај понуда

Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 108 (1.000 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

SCORPION ICE & SNOW

Наменета за зимска употреба, оваа гума се издвојува по одличното управување и врвната удобност при возењето. Кога се вози по пат, тој обезбедува одличен зафат и ниско ниво на бучава при ниски температури, дури и преку вода или на снег. Карактеризиран со елегантен модел на шара со асиметричен дизајн, широките надолжни жлебови и аголните блокови на шарите обезбедуваат целосна контрола, дури и во најтешките временски услови. Безбедноста, удобноста и изгледот се комбинираат за да се направи SCORPION  ICE & SNOW гума што ќе го подобри возилото, и  направи идеален и за најагресивни стилови на возење.

Можеби ќе ве интересира