255/45 R20 101W PIRELLI SCORPION VERDE MO XL

Побарај понуда
B
B
2(071 dB)

B
B
2(071 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 101 (825 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Пневматик за SUV и кросовери, SCORPION VERDE е создаден за да ги искористи повеќето иновативни материјали, структури и шаблони на шарите што ги воведе Пирели. Ниската отпорност на тркалање и намалената тежина, обезбедуваат помала потрошувачка на гориво и емисија на CO2, со што се комбинираат заштеди, почитување на околината, удобност и безбедност на сите површини на патот.

Можеби ќе ве интересира