205/65 R16 103/101T MICHELIN AGILIS 51 SNOW ICE

Побарај понуда

Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 103/101 (875 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума дизајнирана за комбиња. Нуди одлична сигурност и ракување со воланот при зголемена тракција. Удобна и тивка гума како резултат на различните блокови на шарата. Нуди долготрајност.

Можеби ќе ве интересира