195/60 R16 93V MICHELIN CROSS CLIMATE

Побарај понуда
2(069 dB)

2(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 93 (650 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Обезбедува одлично прилепување на мокри патишта во секоја временска состојба, во лето и зима. Максимизирана сигурност на пат. Одобрена е за возење на снег во зима. Трае дури и подолго од MICHELIN Energy Saver +, најдобра во класата во својата летна категорија. Нуди поголема километража благодарејќи на високите перформанси на додатните ламели. Како што се троши гумата, отворените ламели се шират за да обезбедат долготрајна тракција на снежните патишта.

Можеби ќе ве интересира