Пополнете ја нашата анкета

225/65 R17 106V TIGAR SUV ALL SEASON

Побарај понуда
C
D
1(068 dB)

C
D
1(068 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 116 (1.250 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Tigar All season

Новата модерна шара со изглед на рибина коска дава уникатен изглед на гумата. Шарата е креирана од Европски дизајнер. Нуди удобно и сигурно возење во сите услови и сезони. Оптимално кочење во суви и влажни услови благодарение на новата Silica компонента. Избалансираните перформанси на гумите нудат комплетна безбедност во текот на целата година. Оптимизирана потрошувачка на гориво.


Можеби ќе ве интересира