185/60 R15 84H BFGOODRICH ADVANTAGE

Побарај понуда
E
B
2(069 dB)

E
B
2(069 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 84 (500 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Бидете свои, изградете го возењето!

За возачи кои сакаат контрола, BFGoodrich Advantage е дизајнирана за сопирање на пократки растојанија и на влажни и суви патишта

• Летна патна гума BFGoodrich од последната генерација

• Одлични перформанси на суво и влажно сопирање

• Прецизно ракување по влажни коловози

• Проектирано за да помогне во подобрувањето на издржливоста

• Динамичен дизајн на шарата на шарите инспириран од тркачкото наследство

Можеби ќе ве интересира