305/40 R20 112V PIRELLI SCORPION VERDE ALL SEASON

Побарај понуда
B
C
2(069 dB)

B
C
2(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 112 (1.120 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

SCORPION VERDE ALL SEASON

Pirelli’s Green Performance Crossover & SUV гума што ги искористува најсовремените ресурси, структури и шари со гарантирање заштеда, почитување на околината, удобност и безбедност на сите површини на патот. Латералната стабилност и влечењето на влажен и слаб снег, обезбедуваат перформанси во целата сезона.

Можеби ќе ве интересира