235/45 R18 98Y PIRELLI PZERO NERO GT

Побарај понуда
E
B

E
B
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 98 (750 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Пресвртница во развојот на опсегот Pirelli, P ZERO е избрана за оригинална опрема за повеќето моќни модели на пазарот. Неговата асиметрична шема на шарите ги подобрува перформансите на сопирањето и го подобрува управувањето и контролата. Одлична е во влажни услови со подобрена безбедност при потенцијални ситуации на аквапланирање. Новото нано-композитно соединение обезбедува максимален зафат и стабилност. Структурниот интегритет на гумите го подобрува одговорот на управувачот, што е од суштинско значење при спортското возење, а исто така обезбедува и ниско абење на шарата. Специјалните жлебови во С форма на шарите обезбедуваат пониско ниво на бучава во кабината, со што се подобрува удобноста на возачот.

Можеби ќе ве интересира