Пополнете ја нашата анкета

235/55 R19 105W TIGAR ALL SEASON SUV XL

Побарај понуда

Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 105 (925 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Новата модерна шара со изглед на рибина коска дава уникатен изглед на гумата. Шарата е креирана од Европски дизајнер. Нуди удобно и сигурно возење во сите услови и сезони. Оптимално кочење во суви и влажни услови благодарение на новата Silica компонента. Избалансираните перформанси на гумите нудат комплетна безбедност во текот на целата година. Оптимизирана потрошувачка на гориво. 

Можеби ќе ве интересира