Пополнете ја нашата анкета

215/60 R16 99H FIRESTONE WINTERHAWK 4

Побарај понуда
D
B
2(071 dB)

D
B
2(071 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Новата гума Firestone Winterhawk 4 е дизајнирана да обезбеди оптимална контрола и ракување во непредвидливи зимски услови. Дизајнирани за секојдневни предизвици при возењето во снег и на влажно.

Оваа гума го замени Firestone Winterhawk 3 со oдлични перформанси за снег, подобрена тракција во споредба со неговиот претходник,исклучителни вредности при сопирање на влажно .


Можеби ќе ве интересира